Szybki kredyt na komórkę w 10 minut

Kredyty SMS-owe są łatwym i szybko dostępnym sposobem na wzięcie stosunkowo niewielkiego kredytu na krótki okres. Mają one wiele zalet. Olbrzymim ich atutem jest fakt, że nie wymagają one od nas wyjścia z domu. Kredyt na tekst możemy uzyskać, mając do dyspozycji Internet i telefon komórkowy. Następną zaletą jest krótki czas, potrzebny do wypełnienia formalności. Większość portali zapewnia nas, iż nie zajmie nam to więcej niż 15 minut.

Kto może otrzymać kredyt na komórkę?

Zwykle może ją otrzymać każda osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, mieszkająca na terytorium Polski i posiadająca rachunek bankowy w banku na terytorium Polski. Istnieje też ograniczenie wiekowe, które zawiera się zazwyczaj w granicy 20 – 65 lat. Jak zatem widać, nie są to zbytnio wygórowane wymagania.

Na jaki okres i kwotę jest udzielany kredyt telefoniczny?

Jest to kredyt krótkoterminowy. Termin spłaty wynosi zazwyczaj 15 – 30 dni. Istnieje możliwość przedłużenia tego okresu, jest jednak to związane z dodatkowymi opłatami.

Kredyt tekstowy to sposób na niedużą kwotę pieniędzy. Jej wartość wynosi zwykle nie więcej niż 2000 PLN. Należy jednak w tym miejscu zaznaczyć, iż nie od razu otrzymamy kredyt o tej wysokości. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z tej formy kredytu, możemy liczyć jedynie na ok. 500 PLN. Wartość ta będzie stopniowo zwiększana, wraz z kolejnymi zaciąganymi kredytami. Oczywiście, aby wziąć kolejny kredyt, musimy najpierw spłacić poprzedni.

Wysokość spłaty kredytu jest wartością pożyczoną powiększoną o opłatę za udzielenie kredyty. Im większą ilość pieniędzy pożyczamy, tym wyższa będzie opłata za udzielenie kredytu w eSMSie. Znaczenie ma także czas na jaki zaciągamy kredyt SMSem. Wraz z jego wydłużaniem, wysokość opłaty rośnie.

Najpierw musimy zarejestrować się na stronie pożyczkodawcy. W tym celu podajemy następujące dane personalne: imię, nazwisko, PESEL, seria i numer dowodu, telefon, e-mail, adres korespondencyjny. W tym momencie ustalamy również swoje hasło i podajemy nazwę banku, w którym mamy konto.

Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty rejestracyjnej. Na szczęście nie musimy się nią zbytnio przejmować, gdyż nie są to duże pieniądze. Zazwyczaj wynosi ona 0,01 PLN i nie podlega zwrotowi. Po dokonaniu opłaty otrzymujemy wiadomość zwrotną o potwierdzeniu lub odmowie rejestracji.

Po wykonaniu tych kroków jesteśmy gotowi, by zgłosić swój wniosek o udzielenie kredytu. Robimy to zwykle za pośrednictwem tekstu, ale często mamy też możliwość zadzwonienia z telefonu stacjonarnego lub wypełnienia wniosku przez Internet. Ustalamy wysokość kredytu oraz czas na jaki chcemy ją wziąć. Następnie czekamy, aż nasz wniosek zostanie zweryfikowany. Pożyczkodawca informuje nas o swej decyzji. Jeśli jest ona pomyślna, otrzymujemy wysłaną pocztą umowę wraz z wszelkimi innymi dokumentami, które musimy wypełnić i odesłać.

Po pomyślnym przejściu przez wszystkie etapy na nasz rachunek bankowy zostaje przelana kwota pierwszej raty kredytu. Oczywiście proces rejestracji i realizacji kredytu telefonicznego może być różny, w zależności od portalu, z którego oferty korzystamy. Niezbędne jest więc przeczytanie umowy i regulaminu podczas przystępowania do rejestracji.