Eksport Serów Owczych z Chin – Czy Aby Zdrowe?

Chińska firma informatyczna, obecnie czwarty na świecie producent komputerów osobistych zaczyna sprzedawać nabiał na rynki Europy. Pierwotnie firma nazywała się Legend i zaczynała od produkcji i eksportu cyfrowych zegarków, jednak jej szybki rozwój przeistoczył firmę w pioniera na chińskim rynku. W roku 1996 firma wypuściła na rynek swojego pierwszego laptopa, w tym samym roku sprzedała 145 tys komputerów na chińskim rynku, to jedynie tysiąc sztuk mniej niż lider rynku IBM.

Przełomem dla firmy był rok 2005 gdy serwis Lenovo kupił za 650 mln dolarów w gotówce oraz wart kolejne 600 mln akcji, dział komputerów PC od koncernu IBM.

MSI – Micro-Star International została założona w połowie lat osiemdziesiątych, a dokładnie w 1986 roku przez pięć osób. Z początku zajmowała się jedynie produkcją płyt głównych oraz kart graficznych. Do tej pory owa firma sprzedała już ponad 100 milionów jednych i drugich. W roku 1995 postanowiono rozszerzyć ofertę sprzętu, porzucając tym samym ideę produkcji jedynie płyt głównych, kart graficznych obecnie również MSI rywalizuje w rynku laptopów. W roku 2009 firma odnotowała zysk na poziomie 330 mln $.